JĘZYK POLSKI:

Temat: Do jakich faktów historycznych i wydarzeń legendarnych nawiązuje poznana legenda?

Podręcznik str. 196

• Przypomnij sobie, czym jest legenda?
  • Poszukaj informacji na temat Królowej Jadwigi.
  • Przeczytaj tekst z podręcznika.
  • Określ elementy świata przedstawionego (czas i miejsce zdarzeń, bohaterowie).
  • Wymień cechy Królowej Jadwigi na podstawie tekstu (w zeszycie).
  • Odpowiedz pisemnie w zeszycie na pytanie zawarte w temacie.

Temat:  Czego dowiadujemy się z treści utworu o czasach króla Zygmunta Augusta?

Podręcznik str. 199

• Poszukaj w Internecie informacji na temat głów wawelskich i czasów króla Zygmunta Augusta.
  • Przeczytaj tekst z podręcznika.
  • Wykonaj zadanie 2 z podręcznika, str. 201 (odpowiedz na  pytania pisemnie).

Temat: Zabawa w teatr, czyli przygotowujemy przedstawienie kukiełkowe na podstawie ,,Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

Podręcznik str. 202

• Poszukaj informacji na temat Adama Mickiewicza i epoki, w której żył.
  • Przeczytaj utwór ,,Pani Twardowska".
  • Określ czas i miejsce wydarzeń.
  • Wypisz postacie występujące w utworze.
  • Napisz plan wydarzeń.
  • Spróbuj wykonać kukiełkę jednego z bohaterów utworu (będzie potrzebna do inscenizacji, w miarę możliwości skontaktujcie się ze sobą, by wszyscy uczniowie nie wykonywali tej samej kukiełki).

Proszę przeczytać lekturę ,,Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka.

MATEMATYKA:

• Wykonać ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń str. 46 – 59.

RELIGIA:

Rozpoczynamy rozdział IV ,,Dokąd zmierzam, idąc za Panem Jezusem?”.

Proszę o zapoznanie się z tematem nr 34 ,,Pan Jezus zaprasza mnie do domu Ojca” – podręcznik s. 98, oraz wykonanie ćwiczeń s. 76-77.

PRZYRODA:

Witam,

bardzo proszę wszystkich uczniów, aby w okresie dwóch tygodni które będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkole, opracowali następujące tematy:

1) Witaminy, ich rola w organizmie człowieka.

2) Używki - jakie niosą ze sobą niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia człowieka?

Każde z wypracowań ma być napisane odręcznie i nie powinno być krótsze niż 2 strony kartki formatu A4. Uczniowie oddadzą je po powrocie do szkoły

Zaznaczam, że nie są to tematy kolejnych lekcji w podręczniku do opracowania, a ma być to samodzielna praca uczniów napisana z pomocą wiadomości znajdujących się w Internecie, książek, czasopism itd.

MUZYKA:

Wykonaj na formacie A4 plakat z wybranym instrumentem strunowym - technika dowolna.

WF:

W związku z zaistniałą sytuacja zajęcie z wf-u musimy realizować na odległość. Będę Wam podsyłała rożne zadania. Proszę abyście notowali co robicie i na tej podstawie po powrocie do szkoły będę mogła wystawić Wam oceny.

Zadanie na ten tydzień:

Pamiętajcie, bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ćwiczeń jest najważniejsze.

PLASTYKA:

Zgodnie z zaistniałą sytuacją proszę aby uczniowie wykonali prace pt: „pisanka wielkanocna” - technika wykonania dowolna.

HISTORIA:

Omówienie tematu lekcji i zadania dostępne są w załączniku poniżej.

ZAŁĄCZNIKI:

Utworzono dnia 20.03.2020, 13:33