Klasa VII

JĘZYK POLSKI:

Temat: Ważne pytania.

Podręcznik str. 326., ćwiczenia str. 166 – 168.

• Przeczytaj biografię Jana Lechonia ze str. 326 i sporządź notatkę biograficzną w zeszycie o poecie uwzględniając najważniejsze informację.
  • Przeczytaj wiersz Jana Lechonia „***[Pytasz, co w moim życiu]”.
  • Zastanów się nad zadaniem 2 z podręcznika ze str. 327.
  • Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń na str. 166 – 168.

Temat: Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.

• Przeczytaj lekturę Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze”.
  • Spróbuj scharakteryzować głównego bohatera (pisemnie w zeszycie).
  • Określ czas i miejsce akcji utworu.
  • Czytając lekturę mamy do czynienia z różnymi motywami, m. In. Z motywem człowieczeństwa, starości, walki, przyjaźni, cierpienia. Opisz jeden wybrany przez siebie motyw (w zeszycie).
  • Zastanów się dlaczego człowieka może zniszczyć, ale nie pokonać.

Fizyka:

• Opisać w zeszycie przedmiotowym warunki pływania ciał - podręcznik str. 178.
  • Wyjaśnić w zeszycie co to jest siła wyporu - podać symbol, wzór i jednostkę - podręcznik str. 181.

MATEMATYKA:

• Wykonać zadanie 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 str. 219 – Temat: podsumowanie rozdziału 5.
  • Przygotować się do sprawdzianu z Działu: Równania.
  • Utrwalić informację o własnościach wielokątów zamieszczone na str. 225 – 228 z podręcznika.
  • Utrwalić wiadomości na temat kątów wierzchołkowych, przyległych, odpowiadających i naprzemianległych zamieszczone na str. 123 -  125 z podręcznika.
  • Wykonaj zadanie 3, 4, 5 str. 232 oraz zadanie 10 i 11 str. 233 z podręcznika – Temat: Kąty w wielokątach.

Wszystkie zadania proszę wykonać w zeszycie przedmiotowym.

CHEMIA:

• Dokończyć karty pracy.
  • Przeczytać temat: Skład powietrza i tlen.

GEOGRAFIA:

I tydzień

Temat: Warunki rozwoju gospodarki energetycznej.

Podręcznik str.213

Proszę przeczytać temat, na podstawie rubryki „ Zapamiętaj” proszę wykonać notatkę.

Temat: Rozwój dużych miast a zmiany w strefach podmiejskich.

Podręcznik str.116

Proszę przeczytać temat, na podstawie rubryki „Zapamiętaj” proszę wykonać notatkę.

II tydzień

Temat: Wpływ migracji na strukturę demograficzną wsi.

Podręcznik str.220

Proszę przeczytać temat, na podstawie rubryki „ Zapamiętaj” proszę wykonać notatkę, z rubryki „ Polecenia” zad. nr 3.

BIOLOGIA:

Witam,

bardzo proszę wszystkich uczniów, aby w okresie dwóch tygodni które będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkole, opracowali następujące tematy:

1) Co to jest higiena odżywiana się?

2) Efekt cieplarniany i globalne ocieplenie na świecie.

Każde z wypracowań ma być napisane odręcznie i nie powinno być krótsze niż 2 strony kartki formatu A4. Uczniowie oddadzą je po powrocie do szkoły

Zaznaczam, że nie są to tematy kolejnych lekcji w podręczniku do opracowania, a ma być to samodzielna praca uczniów napisana z pomocą wiadomości znajdujących się w Internecie, książek, czasopism itd.

JĘZYK NIEMIECKI:

• Utrwalenie słownictwa związanego z Berlinem.
  • Dział: Jedzenie w Niemczech (podręcznik):
    • Nazewnictwo artykułów spożywczych, informowanie co jada się i pija w Niemczech.
    • Nazewnictwo potraw w stołówkach szkolnych w wybranych krajach.

RELIGIA:

Proszę o zapoznanie się z tematem nr 37 ,,Święto mojego zbawienia”, podręcznik s. 136, oraz wykonanie ćwiczeń s.90-91.

MUZYKA:

Wykonaj na formacie A4 plakat z wybranym instrumentem strunowym - technika dowolna.

WF:

W związku z zaistniałą sytuacja zajęcie z wf-u musimy realizować na odległość. Będę Wam podsyłała rożne zadania. Proszę abyście notowali co robicie i na tej podstawie po powrocie do szkoły będę mogła wystawić Wam oceny.

Zadanie na ten tydzień:

Pamiętajcie, bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ćwiczeń jest najważniejsze.

PLASTYKA:

Zgodnie z zaistniałą sytuacją proszę aby uczniowie wykonali prace pt: „pisanka wielkanocna” - technika wykonania dowolna.

HISTORIA:

Omówienie tematu lekcji i zadania dostępne są w załączniku poniżej.

ZAŁĄCZNIKI:

Utworzono dnia 18.03.2020, 10:49