Klasa VIII

JĘZYK POLSKI:

Temat: ,,Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój…”

Podręcznik str. 300, ćwiczenia str. 138 – 141.

• Przeczytaj w podręczniku informację o Powstaniu warszawskim, zanotuj ważniejsze informację w zeszycie.
  • Przeczytaj wiersz „Strzelać w oczy człowieka”, „Jej śmierć ma szesnaście lat” oraz tekst Melchiora Wańkowicza „Ziele na kraterze”.
  • Wykonaj zadania z zeszytu ćwiczeń na str. 138 – 141.

Temat: Kamienie wołać będą.

Podręcznik str. 305, ćwiczenia str. 142.

• Przeczytaj w podręczniku wyjaśnienie terminu Martyrologia i zapisz je w zeszycie (najważniejsze informację).
  • Przeczytaj wiersz Tadeusza Różewicza „Warkoczyk”.
  •  Zastanów się jakich wydarzeń historycznych i z jakim miejscem wiąże się tematyka wiersza.
  • Kogo symbolizuje „szary warkoczyk”?
  • Wykonaj ćwiczenia do utworu ze str. 142 – 144.

Temat: Skrawki czasu.

Podręcznik str. 308, ćwiczenia str. 145

• Zapoznaj się z notatką biograficzną Idy Fink na str. 308 w podręczniku.
  • Przeczytaj tekst Idy Fink „Zabawa w klucz”.
  • Zastanów się jaki temat podejmuje tekst „Zabawa w klucz”.
  • Rozwiąż zadania w zeszycie ćwiczeń str. 145 – 147.

Przeczytaj lekturę ,,Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera.

Od 16 marca Centralna Komisja Egzaminacyjna będzie umieszczać na swojej stronie zadania dla ośmioklasistów. Codziennie w godzinach popołudniowych będą podawane odpowiedzi. Skorzystajcie proszę z tej propozycji.

Fizyka:

• Opisać w zeszycie właściwości magnesów trwałych, wymienić 3 źródła pola magnetycznego - podręcznik str.140- 144.
  • Opisać w zeszycie budowę, działanie i zastosowanie elektromagnesów - podręcznik str.147.

Oczywiście można korzystać z e-podręczników, ale treści w podręcznikach szkolnych są wystarczające.

MATEMATYKA:

Powtórka do egzaminu:

• Wykonać zadanie 13, 14 i 16 str. 201 z podręcznika – Temat: Równania.
  • Wykonać zadanie 9, 11, 12, 13, 15, 16 str. 206 oraz zadanie 19 i 20 str. 207 z podręcznika – Temat: Potęgi.
  • Wykonać zadanie 5 str. 210, zadanie 11 i 12 str. 211 oraz zadanie 14, 15, 16, 17 str. 212 z podręcznika – Temat: Pierwiastki.

Wszystkie zadania proszę wykonać w zeszycie przedmiotowym.

CHEMIA:

• Przeczytać temat: Kwasy karboksylowe i wyższe kwasy karboksylowe.

GEOGRAFIA:

I tydzień

Temat: Amazonia

Podręcznik str. 105

Proszę przeczytać temat, na podstawie rubryki „ Zapamiętaj” proszę wykonać notatkę, z rubryki „Polecenia” zad. nr 1 str.109.

II tydzień

Temat: Rdzenni mieszkańcy Ameryki.

Podręcznik str.110

Proszę przeczytać temat, na podstawie rubryki „Zapamiętaj” proszę wykonać notatkę.

BIOLOGIA:

Witam,

bardzo proszę wszystkich uczniów, aby w okresie dwóch tygodni które będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkole, opracowali następujące tematy:

1) Rodzaje, korzyści i zagrożenia które wynikają z modyfikacji genetycznych organizmów.

2) Wynalazki XX i XXI w. zagrażające naszej planecie. .

Każde z wypracowań ma być napisane odręcznie i nie powinno być krótsze niż 2 strony kartki formatu A4. Uczniowie oddadzą je po powrocie do szkoły

Zaznaczam, że nie są to tematy kolejnych lekcji w podręczniku do opracowania, a ma być to samodzielna praca uczniów napisana z pomocą wiadomości znajdujących się w Internecie, książek ,czasopism itd.

JĘZYK NIEMIECKI:

• Dział: Miasto i wieś w Niemczech (podręcznik str. 88 – 91):
    • Opowiadanie o drodze nastolatków ze szkoły.
    • Pytania o drogę, opisywanie drogi.

RELIGIA:

Rozpoczynamy dział VI ,,Człowiek w relacji z innymi”

Proszę o zapoznanie się z tematem nr 37, ,,Bóg troszczy się o harmonię życia”, podręcznik s. 166, oraz wykonanie ćwiczeń s. 96-97.

WOS:

Proszę o napisanie referatu pt. „Problemy współczesnego świata KORONAWIRUS -jak się uchronić”. Proszę aby prace były napisane odręcznie w zeszycie od WOS, nie mniej niż dwie strony. POWODZENIA

HISTORIA:

Omówienie tematu lekcji i zadania dostępne są w załączniku poniżej.

ZAŁĄCZNIKI:

Utworzono dnia 19.03.2020, 13:10