Obchody Światowego Dnia Misia

Utworzono dnia 22.11.2019

,,Mój przyjaciel miś” pod takim tytułem odbyły się 22 listopada 2019 roku w naszej szkole obchody Światowego Dnia Misia.
Głównym punktem obchodów ,,Dnia Misia” było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel miś’’. Do udziału w nim zaprosiliśmy szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy.
Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia, bohatera literatury dziecięcej. Prace należało wykonać dowolną techniką plastyczną, w dowolnym formacie, przy użyciu różnorodnych materiałów plastycznych.
Głównymi celami konkursu było zachęcanie dzieci do twórczego działania, rozwijania wyobraźni, ekspresji oraz umożliwienie uczniom osiągnięcia sukcesu.
W konkursie wzięły udział 4 placówki:
*Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku
*Przedszkole Miejskie nr 1 w Miastku
*Przedszkole Miejskie nr 3 w Miastku
*Szkoła Podstawowa w Wałdowie
Jury dokonało oceny 170 prac wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatora, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w 3 kategoriach:
*kategoria I – 3-4 latki
Miejsce I - Jan Wróblewski (Oddział Przedszkolny w Wałdowie)
Miejsce II – Hanna Borowska (Oddział przedszkolny w Wałdowie)
Miejsce III – Kuba Kulczyk (Oddział Przedszkolny w Wałdowie)
Wyróżnienia: Zofia Zając, Pola Jabłońska, Wojciech Harasiuk (Przedszkole Miejskie nr 3), Daria Szajner (Oddział Przedszkolny w Wałdowie)
*kategoria II – 5-6 latki
Miejsce I – Maja Szumna (SP nr 3)
Miejsce II – Filip Lipiński (SP Wałdowo)
Miejsce III – Marcel Koglin (Przedszkole Miejskie nr 1)
Wyróżnienia: Hanna Rudnik, Aleksandra Motyl, Julia Batruch (Przedszkole Miejskie nr 1 ), Lena Kurkierewicz (Przedszkole Miejskie nr 3), Michał Dorańczyk, Alan Hinc (Oddział Przedszkolny w Wałdowie)
*kategoria III – uczniowie klas I – III
Miejsce I – Bryan Kubecki (SP Wałdowo)
Miejsce II – Wojciech Dembczyński (SP nr 3)
Miejsce III – Lena Szajner (SP Wałdowo)
Wyróżnienia: Sandra Weilandt, Mateusz Wacowski, Hanna Olchowik, ( SP Wałdowo ), Olgierd Kowalewski, Bartosz Lankamer,Joanna Kłos, Martyna Sawczuk (SP nr 3).
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Utworzono dnia 30.11.2019, 18:56