Konkurs „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”

Utworzono dnia 16.03.2020

KONKURS PLASTYCZNY

Temat: „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”.

Cel konkursu:

• Upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkół na terenie gmin województwa pomorskiego profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych,
  • Zapobieganie wypadkom wśród dzieci i młodzieży,
  • Zaznajomienie dzieci i młodzieży z podstawowymi zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych prac w gospodarstwach rolnych.

Organizator: Państwowa Inspekcja Pracy Inspektorat Pracy w Gdańsku.

Dzieci i młodzież wykonują prace plastyczne przedstawiające zagrożenia wypadkowe występujące podczas prac na polu i zagrodzie. Technika wykonania prac jest dowolna np.: malarstwo, grafika, collage, przecierka itp. Wielkość pracy jest ograniczona maksymalnie do wielkości formatu A1.

Konkurs organizowany jest w kategoriach:

• I kategoria - klasy I – III szkoła podstawowa,
  • Il kategoria - klasy IV – VI szkoła podstawowa,
  • III kategoria - klasy VII – VIII szkoła podstawowa.

Maj 2020

W naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach zajjęć SKS – Szkolny Klub Sportowy. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych.

•  środa godzina 1140
  •  piątek godzina 1140

Ponadto oferujemy również zajęcia ,,Terapii Ręki'' oraz zajęcia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.