W dniach 25-27 czerwca w naszej szkole odbyły się półkolonie letnie. Udział w nich brało 16 uczestników oraz 3 opiekunów. Ostatni dzień był dniem wyjazdowym do MINI ZOO w Człuchowie.

Dnia 18 czerwca z uczniami klas I – VII wybraliśmy się na wycieczkę do Szymbarku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pobytu w "Domu do Góry Nogami", w którym uczniowie na własnej skórze mogli odczuć efekty zawirowań błędnika. Zobaczyliśmy również Najdłuższą Deskę Świata (46,53 m), Największy Koncertujący Fortepian Świata, Dom Sybiraka, model sowieckiego łagru oraz wagony, którymi jeńcy byli wożeni na Syberię. Silne wrażenie zrobił na nas Bunkier Gryf Pomorski, gdzie efekty dźwiękowe przeniosły nas w czasy wojny. Zwiedziliśmy także kościółek Św. Rafała, Dom Trapera Kaszubskiego oraz Dom Kaszuba z Turcji. Wycieczka przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze oraz cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodych turystów. Wspomnienia, emocje i refleksje pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Dnia 18 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do MINI ZOO w Człuchowie.

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, a jednocześnie okazją do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć bibliotekarek i bibliotekarzy. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odwiedzili dzisiaj Bibliotekę Miejską w Miastku.

W dniu 21 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste powitanie Wiosny. Z uczniami klas I-VII pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa świętując ten dzień. Udaliśmy się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. Podczas zwiedzania najważniejszych obiektów uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem strażaków. Uczestniczyliśmy również w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”.

20 marca przedszkolaki świętowały pierwszy dzień wiosny na wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. Panu Julianowi dziękujemy za dobrą lekcję o bezpieczeństwie i pracy strażaków.

2 marca przedszkolaki odwiedziły dzisiaj Bibliotekę Publiczną w Miastku. Pani bibliotekarka w cudowny sposób opowiadała o książkach i swojej pracy. Był też czas na gry i zabawy.

W środę, 13 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Wałdowie udali się na wycieczkę szkolną do Słupska. Uczniowie klas II – VII wybrali się do Multikina na film pt. „Mikołaj i spółka”, zaś nasi najmłodsi udali się na spektakl pt. „Mikołaj, który zapomniał” do Teatru Tęcza. Następnie wszyscy razem udaliśmy się do Parku Trampolin JumpIN, gdzie dzieci udowadniały, że walka z grawitacją jest możliwa. Znalazły tam mnóstwo atrakcji, dzięki którym nie zmarnowała się żadna minuta zabawy. Po tych atrakcjach wychowankowie uzupełnili poziomy energii, posilając się w McDonald's. To był dzień pełen wrażeń, który na długo zapamiętamy.

Dnia 7 grudnia odbyła się wycieczka przedszkolaków na Komisariat Policji w Miastku. Choinka ubrana i pachnąca piernikami. Panu Komendantowi dziekujemy za zaproszenie, a Policjantom za oprowadzenie po komisariacie i bardzo ciekawą lekcję.

Dnia 5 grudnia odbyła się wycieczka przedszkolaków do Urzędu Miasta w Miastku. Otrzymaliśmy zaproszenie na coroczną akcję ubierania choinki w Urzędzie Miasta.

Zajęcia uczniów klas IV - VII w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Miastka, które odbyły się 22 listopada.⚽

Dnia 17 listopada przedszkolaki i starszaki uczestniczyli w zajęciach w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Miastku.

MINI ZOO w Człuchowie - trzeci dzień półkoloni

Wycieczka do Szymbarku

Przedszkolaki w ZOO w Człuchowie.

Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Miastku

Wycieczka do Słupska